OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(33 Niedziela Zwykła – 19.11.2023)

 

 

  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto naszej parafii. Zapraszamy na Sumę odpustową o godzinie 13.00.
  2. Przygotowaniem do Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata w naszej parafii jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie animowane przez Wspólnotę Dzieła Intronizacji NSPJ trwać będzie do wieczornej Mszy św. W duchu uwielbienia, wdzięczności, błagania i prośby stańmy dziś przed Chrystusem, który pochyla się z miłością nad każdym z nas.
  3. Dziś Bractwo św. Józefa zaprasza o godzinie 17.30 na nabożeństwo do św. Józefa w intencji rodzin naszej parafii.
  4. Na stolikach wyłożone są kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie w roku 2024, przed niedzielnymi Mszami św. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii. Są to wypominki roczne. Ofiary z wypominek przeznaczone są na remont organów.
  5. Trwa akcja „Polak z sercem”. Do 25 listopada będą stały kosze w kaplicy Matki Bożej, do których przynosić można produkty na pomoc Polonii na Wschodzie. Zbieramy: produkty dla dzieci, żywność długoterminową oraz środki higieniczne. Szczegółowe informacje na plakatach umieszczonych w gablotach.
  6. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy świętej poświecenie opłatka na stół wigilijny. Informujemy jednocześnie, że nasza parafia nikogo nie upoważniła, aby w jej imieniu roznosić opłatki po domach i zbierać z tego tytułu jakiekolwiek fundusze.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą, a także za wpłaty na konto bankowe naszej parafii.
  8. Zapraszamy na V Forum Wychowawców, które jest skierowane głównie do rodziców i nauczycieli. Tegoroczny temat Niewłaściwy obraz samego siebie u dzieci i młodzieży. Jak im pomóc ? związany jest z coraz częstszym wśród uczniów kryzysem poczucia własnej wartości. Konferencja odbędzie się w czwartek 23 listopada, o godz. 17.30, w Centrum Dialogu (obok Seminarium Duchownego). Więcej informacji na plakacie.