Jasna Góra, 1 lutego 2018 r. Ogólnopolskie nocne czuwanie
Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa

DZIEŃ POKUTNY
Gietrzwałt – dnia 30 czerwca 2018 rok

Spośród 50-osobowej grupy parafian, naszą wspólnotę reprezentowało 10 osób. Na zakończenie programu, o godz. 16.30 odbyło się wspólne uwielbienie.

Ogólnopolskie czuwanie modlitewne
do Bazyliki Mniejszej pw Trójcy Świętej i Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego
na Świętym Krzyżu w dniu 14/15 września 2018 r.

Parafia pw. Chrystusa Króla w Toruniu
11 listopada 2018 r – Setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

2019 rok

Spotkanie opłatkowe członków toruńskich Wspólnot dla Intronizacji NSPJ
w Parafii Świętego Jakuba Apostoła w Toruniu – dnia 12 stycznia 2019 roku.

Pielgrzymka do Częstochowy na modlitewne nocne czuwanie Wspólnot dla Intronizacji NSPJ.
01/02 luty 2019 rok

Czuwanie Wspólnot dla Intronizacji NSPJ Apelem Jasnogórskim pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa OFM rozpoczęło się w piątek, 1 lutego ogólnopolskie nocne czuwanie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Kaplicy Cudownego Obrazu w sanktuarium na Jasnej Górze pielgrzymi modlili się w intencji ojczyzny i Kościoła, za polską młodzież i osoby konsekrowane.
Rozważanie w godzinie Apelu Jasnogórskiego wygłosił bp Damian Muskus. Delegat KEP ds. Wspólnot dla Intronizacji NSPJ powierzył Maryi sprawy Ojczyzny, „doświadczanej bolesnymi podziałami i wyniszczającymi sporami”.

Biskup modlił się także za polską młodzież, która jednoczyła się z papieżem Franciszkiem i młodymi na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. „Oby potrafili szerzyć wokół siebie jednoczącą miłość, umieli ukazywać piękno Ewangelii, mieli odwagę stawać po stronie dobra” – prosił.

W Apelu Jasnogórskim uczestniczyli także: metropolita częstochowski abp Wacław Depo oraz metropolita senior abp Stanisław Nowak. W nocnym czuwaniu brały udział wspólnoty z trzydziestu polskich diecezji oraz wspólnota parlamentarna. Pielgrzymi wspólnie odmówili Różaniec i koronkę do Bożego Miłosierdzia, odprawili Drogę Krzyżową.

O północy bp Muskus przewodniczył Mszy św. W homilii zauważył, że aby naśladować Jezusa i dawać świadectwo wiary, nie potrzeba „wielkich strategii i wyszukanych środków”. „Bóg objawiając się sędziwemu Symeonowi pokazuje, że umiłował prostotę i skromność, a sukces nie jest Jego imieniem” – zaznaczył. „On upodobał sobie słabość i ubóstwo, dlatego przyszedł na ziemię w zwyczajnej rodzinie. Takimi też środkami: małymi, prostymi i ubogimi pragnie zmieniać świat” – wyjaśniał.

Hierarcha zaapelował, by nie ulegać „kultowi statystyk i wielkich gestów”, bo prawdziwa historia zbawienia toczy się w ukryciu i po cichu. „Najważniejsze jest, by ludzie widzieli w nas przyjaciół Jezusa, by nasz styl życia, tak jak proste życie Maryi i Józefa, mówił im jasno, że warto Go naśladować, warto opowiadać się po Jego stronie” – dodał.

Nocne czuwanie Wspólnot dla Intronizacji NSPJ zakończyło się wspólnie odśpiewanymi Godzinkami.
Głównym zadaniem członków Wspólnot dla Intronizacji NSPJ jest adoracja Najświętszego Sakramentu, osobiste oddanie się Sercu Bożemu oraz uczynienie z Jezusa centrum swojego życia. Duchowość wspólnot wypływa z dwu źródeł. Pierwszym są objawienia św. Małgorzacie Marii Alacoque poświęcone czci, zadośćuczynieniu i propagowaniu nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa. Drugim są objawienia słudze Bożej Rozalii Celakównie, dotyczące intronizacji w wymiarze osobistym, społecznym i rodzinnym, które ma się dokonywać poprzez nawrócenie. za: ks. Daniel Marcinkiewicz, Tygodnik Katolicki 'Niedziela'   www.niedziela.pl

16-17 marzec 2019 rok – Noc czuwania w Kaliszu

 

Dnia 16 marca w samo południe wyruszyła z Torunia pielgrzymka w liczbie 50 osób na nocne czuwanie do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Po drodze odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.  O godz. 21.00 Narodowa Bazylika Św. Józefa w Kaliszu wypełniła się po brzegi. Przybyliśmy bowiem z 14 diecezji. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez kustosza Sanktuarium ks prałata Jacka Plotę. W godzinie Apelu Jasnogórskiego modlił się z nami JE ks. bp dr Łukasz Buzun (OSPPE). W rozważaniach apelowych nawiązał do Sł. Bożej Rozalii Celakówny – apostołki Serca Jezusowego, która patronuje Wspólnotom dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O północy rozpoczęła się Najświętsza Eucharystia, której przewodniczył ks. kan. Eugeniusz Sochacki, proboszcz z Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła z miejscowości Czyżew. Homilię wygłosił ks. Marek Tumulczuk (SAC) opierając treść na świadectwach osób, które w różnych okolicznościach spotkały Jezusa, uchwyciły się Go i radykalnie zmieniły swoje dotychczasowe życie. Kto raz uchwyci się ręki Jezusa, już nigdy jej nie puści – skomentował kaznodzieja.  Modlitwa do Nieba płynęła całą noc. W obliczu odchodzenia wiernych  od chrześcijańskiej wiary, deprawacji, ataków na Kościół, podważania fundamentów religii konieczne jest nasze błaganie o Boże wsparcie. Ufni wyjątkowej mocy orędownictwa milczącego, a tak skutecznego patrona, w zjednoczeniu miłości Serc Jezusa i Maryi powierzaliśmy Św. Józefowi cały Kościół Chrystusowy.  Przed słynącym łaskami obrazem Świętej Rodziny zwanym obrazem Świętego Józefa nie zabrakło modlitw w intencji rodzin. Wobec grzechów homoseksualizmu, códzołóstwa, ideologii gender, aborcji błagaliśmy z ufnością Św. Józefa, który uczy czystości, poszanowania życia, aby oddalił od nas zarazę błędów i zepsucia i ustrzegł od gniewu Bożego. Króluj nam Chryste!

„POST ZA EUROPĘ” 27.04.2019 – 26.05.2019

30 osób z naszych toruńskich wspólnot podjęło post przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

19 – 27.06.2019r.  Nowenna przed świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

„Przyjdźcie do mnie wszyscy,którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode mnie,bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych”.Mt 11,28-29 

28 – 29 – 30 czerwca 2019 r
Rekolekcje w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Rekolekcje poprowadzili O. Waldemar Sojka (CSsR) i Pani Ewa Nosiadek -krajowa animatorka. W rekolekcjach uczestniczyły 33 osoby.

11 lipca 2019 r
Sanktuarium pw NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II

W Kaplicy Adoracji o godz. 16,30 za zgodą kustosza rozpoczęliśmy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W każdy czwartek wielbimy Pana Jezusa i wynagradzamy za grzeszny świat. Naszym celem i pragnieniem jest powstanie Wspólnoty Dzieła Intronizacji NSPJ w tym Sanktuarium. Niech Duch Święty wskaże nam zadania, oświeca i umacnia.

11 sierpnia 2019 roku

Staraniem naszej wspólnoty powstała nowa Wspólnota dla Intronizacji NSPJ Parafii pw. Św. Bartłomieja w Świedziebni, diecezja płocka. Jest owocem spektaklu „Idę śladami Króla królów i Pana panów”, który powoli dojrzewał w sercach parafian.

Zwieńczenie nastąpiło dnia 11 sierpnia 2019 roku po naszej wizycie i krótkim przedstawieniu przesłania i celu wspólnoty, za zgodą księdza proboszcza Jerzego Wielechowskiego.

 

08.09.2019 – 13.10.2019
Wybory do Sejmu i Senatu 2019 rok - post przed wyborami

                                 Członkowie Wspólnot  toruńskich (33 osoby) zadeklarowały post- 1 dobę o dobre wybory.

14.09.2019 – 15.09.2019
Czuwanie na Świętym Krzyżu

50 osób z toruńskich wspólnot, z ks. Michałem Kossowskim uczestniczyło w czuwaniu

18 – 19 listopad 2019 rok
Wielka Nowenna Adoracyjna 2019

 Gdy skupiam moje myśli  W Tajemnicy Ołtarza, Wiedząc, żeś tam jest skryty Ma miłość się rozżarza I jeszcze więcej cierpię! W sercu tęsknotą wzbieram! Umieram, bo nie umieram!            Św. Jan od Krzyża

Adorację rozpoczęła młodzież KSM oraz Ruchu Czystych Serc. O godz. 20,30 przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie stanęły rodziny, następnie poszczególne wspólnoty.. Modlitwa trwała przez całą noc. Zakończyła się następnego dnia Mszą św. o godz.18,00. Dołóżmy starań, aby częściej gromadzić się na dziękczynieniu, uwielbieniu i wynagradzaniu. Gdy zbieramy się razem, słabnie moc szatana i rozprasza się zło.

24.11.2019 r
Uroczystość odpustowa Chrystusa Króla Wszechświata

11 styczeń 2020 rok – Spotkanie opłatkowe

Każdego roku w styczniu Wspólnoty Dzieła Intronizacji NSPJ z Torunia gromadzą się razem przy kawie - na opłatku.

OGÓLNOPOLSKIE
NOCNE CZUWANIE WSPÓLNOT DZIEŁA INTRONIZACJI NSPJ
Jasna Góra 1-2 luty 2020 rok

Jestem akapitem tekstu. Kliknij przycisk, by zmienić ten tekst. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Modliliśmy się w intencjach:

 • wynagradzającej NSM i NSPJ za grzechy osobiste
 • i społeczne
 • dziękczynnej za 25 lat Wspólnot Dzieła Intronizacji NSPJ
 • dziękczynnej za Jana Pawła II i Prymasa S. Wyszyńskiego
 • o dokonanie intronizacji NSPJ w parafiach, diecezjach i w Polsce
 • o beatyfikację Sł. Bożej Rozalii Celakówny
 • za Ojczyznę, Prezydenta i rządzących
 • o pokój na świecie
 • o owocne apostolstwo i rozwój Dzieła Intronizacji NSPJ

  Obecni  z nami byli m.in. J.E.Ks Bp Damian Muskus OFM oraz O. Andrzej Zając CSsR. W czuwaniu - z Torunia uczestniczyło 50 osób.

29.02.2020 rok – Spotkanie organizacyjne w Krakowie, u Ojców Pijarów

(przygotowanie Sympozjum z okazji 25 lat Wspólnot Dzieła Intronizacji NSPJ)