Chrystus liczy na mnie i na Ciebie,

abyśmy zdecydowanie stawali z podniesionym czołem po Jego stronie;  zdecydowanie Go naśladowali.

Jeśli chcesz włączyć się w życie parafii, a nie wiesz jak zacząć,
zgłoś się do Akcji Katolickiej.

AK zajmuje się angażowaniem świeckich w życie Kościoła i tworzeniem porozumienia dla wspólnego działania różnych ruchów i organizacji. Tutaj dowiesz się w jakie dzieła możesz się włączyć albo jak rozpocząć nowe z innymi chętnymi ludźmi w różnym wieku.

AK jest określana jako "współpraca świeckich w apostolstwie hierarchicznym Kościoła". Oznacza to po prostu, że członkowie AK mają być pomocą dla kapłanów w wykonywaniu zadań świeckich. W ten sposób będą uczestniczyć w apostolskiej misji całego Kościoła.

Członkowie AK podejmują też pracę formacyjną nad pogłębianiem swojej wiary, w myśl słów papieża Pawła VI:

"Żyjemy w świecie, w którym powab zaangażowania w sprawy doczesne jest bardzo silny i nęcący, ale tylko ludzie o rzetelnej, głębokiej formacji moralnej, duchowej i intelektualnej zdolni będą dokonywać koniecznych reform i przemian tak bardzo potrzebnych dzisiejszym czasom i ludziom."

Zapraszamy do kontaktu z nami wszystkich szukających sposobności do włączenia się w życie parafii.

Więcej informacji na można znaleźć na stronie internetowej: www.ak.org.pl

Celem Akcji Katolickiej

jest pogłębienie formacji chrześcijańskiej,

oraz współpraca świeckich z hierarchią

w realizacji misji Kościoła.

Droga do świętości

poprzez modlitwę, liturgię, sakramenty,