OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(32 Niedziela Zwykła – 12.11.2023)

 

 

  1. Przygotowaniem do Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata w naszej parafii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie, animowane przez Wspólnotę Dzieła Intronizacji NSPJ, rozpocznie się w sobotę 18 listopada po wieczornej Mszy św. i trwać będzie do godziny 18 dnia następnego. W duchu uwielbienia, wdzięczności, błagania i prośby stańmy przed Chrystusem, który pochyla się z miłością nad każdym z nas. Wyraźmy Bogu dziękczynienie za wszelkie dobro, którego doświadczamy na drogach naszego życia. Plan adoracji na tablicy ogłoszeń.
  2. W przyszłą niedzielę 19 listopada Bractwo św. Józefa zaprasza o godzinie 17.30 na nabożeństwo do św. Józefa w intencji rodzin naszej parafii.
  3. Na stolikach wyłożone są kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie w roku 2024, przed niedzielnymi Mszami św. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii. Są to wypominki roczne.
  4. Za tydzień kolekta przeznaczona na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Pamiętajmy, że seminarium nie otrzymuje żadnych zewnętrznych dotacji i utrzymuje się wyłącznie z naszych ofiar.
  5. W związku z trudną sytuacją Polaków mieszkających na Ukrainie, Białorusi i Litwie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży rozpoczęło kolejną edycję akcji „Polak z sercem”. W naszej parafii w ramach tej akcji do 25 listopada będą stały kosze w kaplicy Matki Bożej, do których przynosić można produkty na pomoc Polonii na Wschodzie. Zbieramy: produkty dla dzieci, żywność długoterminową oraz środki higieniczne. Szczegółowe informacje na plakatach umieszczonych w gablotach.
  6. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie formacyjne w sobotę 18 listopada o godzinie 16.30.
  7. Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej w Toruniu zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach: 28.04. do 05.05.2024. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.