Zespół charytatywny "Caritas" przy parafii Chrystusa Króla w Toruniu działa od 1978 roku. Opiekunem jest ks. proboszcz Józef Witkowski. W obecnej chwili zespół liczy 3 osoby. Prace polegają głównie na pomocy ubogim rodzinom z naszej parafii. Dzięki ofiarności naszych parafian podczas przeprowadzonych zbiórek pieniędzy do skarbonek możemy zakupić żywność i zorganizować paczki żywnościowe na święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc.

Inną formą pomocy jest zbiórka używanej odzieży i zabawek zgromadzonych przez dzieci wraz z panią katechetką ze szkoły podstawowej nr 10. Wydawanie tej odzieży odbywa się w każdą środę po mszy świętej wieczornej.

Ponadto kontaktujemy się z rodzinami i przeprowadzamy krótkie wywiady środowiskowe. Pomagamy i kontaktujemy się także z osobami samotnymi i niepełnosprawnymi.

Pieniądze ze skarbonek w naszym kościele otrzymujemy i przeznaczamy na pomoc dzieciom I komunijnym z ubogich rodzin.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby służyć na rzecz najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii.

Także i Ty możesz pomóc.

Przyłącz się do nas!!!