OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(II Niedziela Adwentu – 05.12.2021)

 

 

  1. Od wczoraj gościmy w naszej świątyni wizerunek Matki Bożej Solidarności. To Maryja, wskazując na Chrystusa i kierując do nas słowa: Zróbcie wszystko cokolwiek Syn mój wam powie, czyni nas współodpowiedzialnymi za Kościół, za naszą Ojczyznę Polskę, za nasze miejsca pracy, za wprowadzanie wartości chrześcijańskich do naszej aktywności rodzinnej, społecznej, politycznej i ekonomicznej.
  2. Do wtorku włącznie po Mszy św. o godz. 18.00 odprawiana jest nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  3. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 7.00, a od poniedziałku do piątku również o godz. 17.00.
  4. W naszych przygotowaniach przedświątecznych pragniemy pamiętać o najuboższych rodzinach naszej parafii. Stąd przy kaplicy Matki Bożej przez cały okres adwentu będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla potrzebujących. Prosimy, aby składana żywność była o długim okresie przydatności, w trwałych opakowaniach.
  5. Wigilia dla samotnych w tym roku odbędzie się w parafii św. Jakuba. W Toruniu organizowana jest od ośmiu lat. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  6. W biurze parafialnym bądź zakrystii można składać wypominki roczne, a także nabyć opłatek na Wigilię. Składane z tej okazji ofiary przeznaczone są na bieżące funkcjonowanie parafii.
  7. Przez wszystkie niedziele Adwentu w salce miłosierdzia, a w dni powszednie w biurze parafialnym dostępne są wigilijne świece Caritas w cenie 10 i 15 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
  8. Dziś zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie, w tym na Białorusi i w Rosji. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca, kolekta gospodarcza.