OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(I Niedziela Adwentu – 28.11.2021)

 

 

  1. Od jutra do 7 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 będzie odprawiana nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W sposób szczególny zapraszamy członków Sodalicji Mariańskiej.
  2. Do końca listopada można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Odpust został udzielany tym, którzy odwiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych.
  3. Od dziś rozpoczynamy adwent, który inauguruje nowy rok kościelny. W tym okresie zapraszamy wszystkich na Msze św. roratnie o godz. 7.00, a dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 17.00.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.00.
  5. W biurze parafialnym bądź zakrystii można składać wypominki roczne, a także nabyć opłatek na Wigilię. Składane z tej okazji ofiary przeznaczone są na bieżące funkcjonowanie parafii.
  6. Przez wszystkie niedziele Adwentu w salce miłosierdzia, a w dni powszednie w biurze parafialnym dostępne są wigilijne świece Caritas w cenie 10 i 15 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
  7. W sobotę 4 grudnia w liturgii wspominamy – św. Barbarę. W tym dniu zapraszamy wszystkich pracowników Geofizyki na Mszę św. o godz. 18.00. Modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla wszystkich emerytowanych i czynnych pracowników, a dla zmarłych będziemy wypraszać radość nieba.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę na funkcjonowanie WSD w Toruniu, a także za datki złożone do puszek na działalność charytatywną Caritas Polska na wschodniej granicy Polski.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie, w tym na Białorusi i w Rosji.