OGŁOSZENIA
DUSZPASTERSKIE(31 Niedziela Zwykła- 31. 10.2021)
1.Zapraszamy dziś na ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 18.00.
2.W poniedziałek 1 listopada będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych.
Msze św. w naszej świątyni w porządku niedzielnym, oprócz Mszy św. o godz. 13.00. Natomiast o godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu.
3.We wtorek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych, którym tak wiele zawdzięczamy.
4.Urząd Penitencjarii Apostolskiej ogłosił, że z powodu pandemii przez cały listopad, a nie tylko w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencji zmarłych.
5. Zbliża się czas szczególnie poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stolikach wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec wyczytując ich imiona i nazwiska. Modlić się będziemy od 1 do 8 listopada. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć w Mszy św., ofiarując Komunię św. za zmarłych.
6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00 do 18.00.