(30 Niedziela Zwykła – 24.10.2021)

1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe. Dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 17.00, a dorosłych po Mszach św. o godz. 7.00. i 18.00.

2. Informujemy, że można dokonywać rezerwacji intencji Mszy św. na 2022 r.

3. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnie poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stolikach wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Modlić się będziemy od 1 do 8 listopada. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć w Mszy św., ofiarując Komunię św. za zmarłych. Posłuchajmy co na ten temat zapisała nasza rodaczka, Sługa Boża Wanda Malczewska (1822-1896): „Dziś w nocy usłyszałam głos zmarłych z czyśćca: «Zmiłujcie się nad nami przynajmniej wy, krewni i przyjaciele nasi, gdyż bardzo cierpimy w więzieniu czyśćcowym. Wy, żyjący nie macie pojęcia, jakie tu męki ponosimy… My sami nic dla siebie zrobić nie możemy, ale wy możecie zrobić dużo, ofiarujcie za nas udział we Mszy świętej, różne modlitwy odpustowe, ofiarujcie – dajcie jałmużnę – a najskuteczniejszą pomoc nam okażecie, gdy się postaracie o odprawienie Mszy świętej za nas. Krew Pana Jezusa we Mszy świętej przez kapłana ofiarowana zgasi płomienie czyśćcowe… Powiedz to żyjącym na ziemi!»”.