OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021)

 

  1. Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski. Budujemy żywy pomnik Świętego Jana Pawła II zbierając ofiary do puszek przeznaczone na pomoc w nauce dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  2. W środę 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na ostatnią w tym roku procesję fatimską połączoną z nabożeństwem różańcowym.
  3. W październiku nabożeństwa różańcowe odprawiamy dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a dla dorosłych po Mszach o godz. 7.00. i 18.00.
  4. Dziś na Mszy św. o godzinie 11.30 poświęcenie różańców dla dzieci z klas III, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.
  5. Informujemy, że można dokonywać rezerwacji intencji Mszy św. na rok 2022.
  6. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stolikach wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Modlić się będziemy od 1 do 8 listopada. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych.
  7. W dniach 17 – 23 października obchodzimy w Kościele Tydzień Misyjny. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na pomoc dla misji. Pamiętajmy w naszych modlitwach i ofiarności o ks. Adamie Czerwińskim, który posługiwał w naszej wspólnocie parafialnej, a obecnie jest misjonarzem na Kubie.