OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024)

 

  1. Panu Bogu pragniemy wyrazić wdzięczność za wszystkich wiernych wchodzących w progi tej świątyni, za miłych Gości i drogich Parafian. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy osobom z Róż Różańcowych zaangażowanym w dekorację kościoła, szczególnie przygotowanie kwiatów, ciemnicy i Grobu Pańskiego, członkom parafialnego oddziału KSM, Członkom Bractwa Świętego Józefa pełniącym straż honorową przy Grobie Pańskim, całej służbie liturgicznej pod przewodnictwem Księdza Łukasza, Pani Monice, Pani Danucie i Panu Wacławowi, wszystkim fundatorom kwiatów do Grobu Pańskiego oraz za liczny udział w obrzędach i ceremoniach Triduum Paschalnego. Dziękujemy za skorzystanie z sakramentu pokuty.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które jutro zbieramy przeznaczone są na budowę nowych kościołów w naszej diecezji, między innymi świątyni p.w. Świętego Andrzeja Apostoła ma toruńskim Jarze.
  3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się każdego dnia do soboty o godz. 17.30, a w przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00, a po niej na wspólną modlitwę do Jezusa Miłosiernego, którą zakończymy koronką o godz. 15.00.
  4. W przyszłą niedzielę 7 kwietnia przypada 1 rocznica śmierci śp. ks. kan. dr. Józefa Witkowskiego, proboszcza tutejszej parafii w latach 1989 – 2015. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00, podczas której będziemy się modlić za zmarłego kapłana.