OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024)

 

  1. 1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Łukasz Meszyński. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek i wtorek o godzinie 7.00, 10.00 i 18.00. W poniedziałek i wtorek kolekta przeznaczona na dzieła duszpasterskie prowadzone przez Księdza Rekolekcjonistę. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych ćwiczeniach duchowych, aby jak najlepiej przygotować się na Święta Wielkanocne.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00, natomiast w każdy piątek w okresie Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godzinę 17.00, a dorosłych i młodzież po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. Spowiedź Wielkopostna w najbliższą sobotę 23 marca w godz. od 15.00 do 18.00.
  4. Bractwo św. Józefa Opiekuna Rodzin informuje, że trwa nowenna do św. Józefa. Dziś i jutro zostanie odprawiona przed Mszą św. o godzinie 18. We wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji mężczyzn i ojców naszej parafii oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, którą również zakończymy nasze rekolekcje parafialne.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Obrzęd poświęcenia palm podczas każdej Mszy św. Procesja z palmami podczas Mszy św. o godz. 11.30.
  6. Podobnie jak w ubiegłych latach w kaplicy Matki Bożej wystawiona jest skarbonka, do której można składać ofiary przeznaczone na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.
  7. Bóg zapłać za złożone ofiary na kolektę gospodarczą i wpłaty na konto parafialne.
  8. W przyszłą niedziele kolekta przeznaczona jest na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Pamiętajmy w swojej ofiarności o klerykach, którzy przygotowują się do posługi kapłańskiej.