OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024)

 

  1. W najbliższą środę 14 lutego przypada tzw. POPIELEC i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Cały ten okres liturgiczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny, postu i ufnej modlitwy. Szczególnymi nabożeństwami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub osobę zmarłą.
  2. Zgodnie z prawem kanonicznym – w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli trzy posiłki dziennie, w tym tylko jeden do syta. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy wierni powyżej 14 lat, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 lat. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem odprawimy o godz. 7.00, 10.00, 15, 16.30 i 18.00. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na cele charytatywne.
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dzieci zapraszamy na godzinę 17.00, a osoby dorosłe po Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
  4. W kaplicy Matki Bożej wystawiona będzie skarbonka z przeznaczeniem ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. W dniach 17-24 lutego w naszej Diecezji będzie miała miejsce Peregrynacja Relikwii Rodziny Ulmów wyniesionej do chwały Błogosławionych w zeszłym roku. Peregrynacja uroczyście rozpocznie się Mszą świętą pod przewodnictwem Ks. Bpa Wiesława Śmigla – 17 lutego (tj. sobota) w Katedrze Św. Janów, o godz.18.00, gdzie Relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów dotrą z Diecezji Elbląskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Program peregrynacji Relikwii w Toruniu na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
  6. W przyszłą sobotę 17 lutego Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie formacyjne o godz. 16.30.