OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(3 Niedziela Adwentu – 17.12.2023)

 

 

  1. Bóg zapłać za uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowują nas na święta Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie do soboty o godz. 7.00, a dla dzieci do piątku o godz. 17.00.
  2. We wtorek 19 grudni o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Józefa w intencji rodzin naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie dla członków Bractwa.
  3. Dary materialne, które pozwolą nam przygotować paczki dla potrzebujących z naszej parafii można składać do piątku włącznie w kaplicy Matki Bożej.
  4. Poświęcone opłatki dostępne są w salce Miłosierdzia dzisiaj po Mszach św., bądź w biurze parafialnym lub zakrystii w ciągu tygodnia. Dostępne są jeszcze wigilijne świece Caritas.
  5. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać wypominki roczne. Składane z tej okazji ofiary przeznaczone są na remont organów.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem na kolektę gospodarczą oraz do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  7. Za tydzień w niedzielę przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, odprawiona zostanie natomiast wieczorna Msza św. wigilijna o godz. 22.00. Na Pasterkę zapraszamy tradycyjnie na godz. 24.00.
  8. W przyszły poniedziałek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w porządku niedzielnym. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  9. We wtorek drugi dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. także według porządku niedzielnego.
  10. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. porannej o godz. 7.00 oraz od godz. 17.00 do 18.00.