OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(4 Niedziela Adwentu – 24.12.2023)

 

 

  1. Dziś przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Dziś nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, odprawiona zostanie natomiast wieczorna Msza św. wigilijna o godz. 22.00. Na  Pasterkę zapraszamy tradycyjnie na godz. 24.00.
  2. Jutro w uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. w porządku niedzielnym. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  3. We wtorek drugi dzień Bożego Narodzenia. Msze św. także w porządku niedzielnym. W tym dniu kolekta przeznaczona będzie na remont toruńskiej katedry.
  4. Świece „Caritas” i poświęcone opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii.
  5. W biurze parafialnym bądź zakrystii można składać wypominki roczne. Składane z tej okazji ofiary przeznaczone są na remont organów.
  6. Dziękujemy za składane dary dla najuboższych naszych parafian. W sposób szczególny dziękujemy Paniom z parafialnego koła „Caritas” za przygotowanie i rozprowadzenie paczek.
  7. W środę 27 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii wizyty duszpasterskie. Program kolęd zamieszczony jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.
  8. Zachęcamy do nabywania świątecznego numeru Niedzieli.