OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(I Niedziela Adwentu – 03.12.2023)

 

 

  1. Od dziś rozpoczynamy adwent, który inauguruje nowy rok kościelny i przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym okresie zapraszamy wszystkich na Msze św. roratnie o godz. 7.00, a dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 17.00.
  2. Do czwartku 7 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 odprawiana jest nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W sposób szczególny zapraszamy do udziału w niej członków Sodalicji Mariańskiej.
  3. W poniedziałek 4 grudnia w liturgii wspominamy – św. Barbarę. W tym dniu zapraszamy wszystkich pracowników Geofizyki na Mszę św. o godz. 18.00. Modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla wszystkich emerytowanych i czynnych pracowników, a dla zmarłych będziemy wypraszać radość nieba.
  4. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00.
  5. W naszych przygotowaniach przedświątecznych pragniemy pamiętać o najuboższych rodzinach naszej parafii. Stąd przy kaplicy Matki Bożej przez cały okres adwentu będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla potrzebujących. Prosimy, aby składana żywność była o długim okresie przydatności, w trwałych opakowaniach.
  6. W biurze parafialnym bądź zakrystii można składać wypominki roczne, a także nabyć opłatek na Wigilię. Składane z tej okazji ofiary przeznaczone są na remont organów w naszej świątyni.
  7. Przez wszystkie niedziele Adwentu w salce miłosierdzia, a w dni powszednie w biurze parafialnym dostępne są wigilijne świece Caritas w cenie 15 i 20 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
  8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie, w tym w Ukrainie i Białorusi.
  9. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca, kolekta gospodarcza.