(V Niedziela Wielkanocy – 07.05.2023)

1. W miesiącu maju nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. Jutro 8 maja obchodzimy uroczystość Świętego Stanisława Biskupa – głównego Patrona Polski. Pamiętajmy w swoich modlitwach przez Jego wstawiennictwo o naszej Ojczyźnie.
  3. W piątek 12 maja o godzinie 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, a po niej zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca działaczy NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Tablica będzie usytuowana na skwerze przy zbiegu ulic Podgórnej i Staszica. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
  4. I Spowiedź dla dzieci oraz ich najbliższych w najbliższy piątek. Dzieci ze SP nr 6 zapraszamy na godz. 16.00, a dzieci z SP nr 10 na godz. 17.00.
  5. W sobotę 13 maja dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii Św. Msza św. dla uczniów SP nr 6 o godz. 10, natomiast dla uczniów SP nr 10 o godz. 12.
  6. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 pierwsze nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem majowym.
  7. Nasza parafianka Pani Elżbieta Ciesielska zaprasza do Dworu Artusa w niedzielę 14 maja o godz. 17.00. na swoje spotkanie autorskie z okazji wydania przez Księgarnię Świętego Jacka powieści Siedem spotkań. Wstęp wolny.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki elektrośmieci. Pozyskane w ten sposób środki, jak informowaliśmy, będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.
  9. W przyszłym tygodniu kolekta gospodarcza.