OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023r. )

 

  1. Zapraszamy dziś na Mszę św. o godzinie 13.00 w intencji dziękczynnej za dar Miłosierdzia Bożego dla świata, naszej Ojczyzny, parafii, każdej rodziny i nas osobiście. Po Mszy św. czuwanie modlitewne, które zakończymy o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. Od ponad 30 lat Caritas Diecezji Toruńskiej wychodzi na przeciw różnym wyzwaniom społecznym służąc osobom chorym, niepełnosprawnym, ubogim i bezdomnym. Dziś takich osób, które są adresatami pomocy Caritas, jest ok. 20 000. Zakres pomocy jaki świadczy Caritas jest możliwy dzięki licznej grupie pracowników i wolontariuszy, pomocy parafii diecezji, a także dzięki darczyńcom. Święto Miłosierdzia Bożego jest patronalnym świętem Caritas. Dziś po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na cele dobroczynne.
  3. Bractwo św. Józefa zaprasza na modlitwę w intencjach rodzin naszej wspólnoty parafialnej w środę 19 kwietnia o godz. 17.30.
  4. W przyszłą niedzielę 23 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.
  5. Uprzejmie dziękujemy wszystkim Szanownym Gościom i Drogim Parafianom, którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych ks. kanonika dr. Józefa Witkowskiego, wieloletniego proboszcza naszej parafii.