W środę 12 kwietnia 2023 roku o godz. 10.00 w naszej parafii p.w. Chrystusa Króla w Toruniu została odprawiona Msza święta w intencji śp. ks. kanonika Józefa Witkowskiego. 

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył J.E. Ks. Bp. Andrzej Suski Biskup Senior Diecezji Toruńskiej. 

Eucharystię koncelebrowali kapłani z Diecezji, a uczestniczyli w Niej parafianie wraz z rodziną śp. ks. kan. Józefa Witkowskiego  Obecne były również sztandary wspólnot parafialnych: Bractwa św. Józefa, Franciszkańskiego Świeckich oraz Intronizacji Serca Jezusowego. 

Ks. Prałat Andrzej Nowicki następca śp. księdza kanonika Józefa Witkowskiego wygłosił homilię, w której nawiązał do biblijnego ziarna „które wpadnie w ziemię nie obumrze zostaje tylko samo, ale jeżeli obumrze przynosi plon obfity”. Ksiądz proboszcz wspominał, że „ksiądz kanonik Józef, kapłaństwo Chrystusowe sobie bardzo cenił i szczerze je miłował. Było dla niego wartością nadrzędną, ową ewangeliczną perłą dla której warto poświęcić wszystko. W realizacji kapłańskiego powołania pomagała mu wrodzona dobroć, wrażliwość, wewnętrzna radość i sumienność. Patrząc dziś na trumnę księdza kanonika nasuwa się ie odparta myśl, że najpiękniej umierają gałęzie, które łamią się pod ciężarem swoich owoców. Podobnie pięknie człowiek, który wydał z siebie szlachetne owoce dobra i miłości. Tymi owocami karmią się następne pokolenia dlatego należy się serdeczna wdzięczność tym, którzy ubogacili nas owocami swojego życia i swojej pracy, zostawili trwały ślad swojej obecności w naszym życiu. Ten trwały ślad życia i posługi ks. kanonika pozostaje w nas. W sposób szczególny myślę tu o wspólnotach parafialnych w Nawrze, w Lisewie i tu w Toruniu”.  

Bezpośrednio po Mszy świętej nastąpił przejazd do kościoła parafialnego w Lisewie, gdzie o godz. 13.00 została odprawiona Msza pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Józefa Szamockiego Biskupa Pomocniczego Diecezji Toruńskiej i obrzęd ostatniego pożegnania na cmentarzu parafialnym