(Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023)

1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych, a zwłaszcza: osobom zaangażowanym wdekorację kościoła, szczególnie przygotowanie kwiatów, ciemnicy i Grobu Pańskiego, członkom parafialnego oddziału KSM, Panom pełniącym straż honorową przy Grobie Pańskim,        a szczególnie Członkom Bractwa Świętego Józefa, całej służbie liturgicznej pod przewodnictwem Księdza Łukasza, Pani Monice i wszystkim, którzy posługiwali śpiewem, Pani Danucie i Panu Wacławowi, wszystkim parafianom za ufundowanie kwiatów do Grobu Pańskiego oraz tak liczny udział w obrzędach i ceremoniach Triduum Paschalnego. Dziękujemy za liczne w tym roku korzystanie z sakramentu pokuty. Wobec Czcigodnych Gości możemy powiedzieć, że jesteśmy dumni z naszych Parafian, a wobec Pana Boga wyrazić wdzięczność za wszystkich wiernych wchodzących w progi tej świątyni.
2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które jutro zbieramy przeznaczone są na budowę nowych kościołów w naszej diecezji, między innymi świątyni p.w. Świętego Andrzeja Apostoła ma toruńskim Jarze.
3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się każdego dnia do soboty o godz. 17.30.
4. Jak informowaliśmy, w piątek zmarł ks. kan. Józef Witkowski, wieloletni proboszcz tej parafii. Uroczystości pogrzebowe w naszym kościele będą wyglądały następująco:

Wtorek (11 kwiecień – Toruń – kościół p.w. Chrystusa Króla)O godzinie 18.00 eksporta do kościoła i Msza św. w intencji Zmarłego pod przewodnictwem Księdza Prałata Marka Rumińskiego – Prepozyta Kapituły Katedralnej Toruńskiej. Bezpośrednio po zakończeniu liturgii czuwanie modlitewne do godziny 21.00.

Środa (12 kwiecień – Toruń – kościół p.w. Chrystusa Króla)O godzinie 10.00 Msza św. w intencji Zmarłego pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Andrzeja Suskiego Biskupa Seniora Diecezji Toruńskiej. Bezpośrednio po niej przejazd do kościoła parafialnego w Lisewie.

Środa (12 kwiecień – Lisewo – kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego)                O godzinie 13.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Józefa Szamockiego Biskupa Pomocniczego Diecezji Toruńskiej i obrzęd ostatniego pożegnania na cmentarzu parafialnym.