OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(III Niedziela Wielkanocy – 01.05.2022)

 

  1. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. We wtorek przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu odprawiamy według porządku niedzielnego. Na godz. 11.30 zapraszamy na Mszę świętą tegorocznych maturzystów. Modlić się będziemy o Światło Ducha Świętego na czas egzaminu dojrzałości i dalszych wyborów życiowych.
  3. 9 maja o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w salce parafialnej.
  4. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej Diecezji organizuje wyjazd na spotkanie Młodych w Lednicy, które odbędzie się 4 czerwca 2022. Szczegółowe informacje u księdza Łukasza.
  5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00.
  6. Caritas Polska organizuje akcję „PACZKA DLA UKRAINY”. Akcja polega na przygotowaniu paczki żywnościowej, o wadze około 17 kg. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję całej rodziny czy kilku rodzin, w ramach sąsiedztwa lub w grupie przyjaciół bądź znajomych. Kartony do przygotowania paczek są wystawione przy stolikach pod chórem. W kartonach znajdują się kartki z wymienionymi artykułami, które można włożyć do przygotowywanej paczki. Zebrane dary należy dostarczyć do Parafii. Wspólnie niesiemy pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Do tej pory wysłaliśmy z naszej toruńskiej Caritas 3 tiry pomocy, a kilkanaście innych doposażyliśmy przekazując żywność, środki higieny osobistej i inne potrzebne produkty. Pamiętajmy o słowach św. Pawła, który mówił: Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg.
  7. Święto Miłosierdzia Bożego jest patronalnym świętem Caritas. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  8. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza.