(Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24.04.2021r. )

1. Zapraszamy dziś na Mszę św. o godzinie 13.00 w intencji dziękczynnej za dar Miłosierdzia Bożego dla świata, naszej Ojczyzny, parafii, każdej rodziny i nas osobiście. Po Mszy św. czuwanie modlitewne, które zakończymy o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. 2 kwietnia b.r. minęło 30 lat odkąd na terenie naszej diecezji rozpoczęła, powołana dekretem Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego, działalność Caritas Diecezji Toruńskiej. Od tamtej pory Caritas stara się wychodzić naprzeciw różnym wyzwaniom społecznym służąc osobom chorym, niepełnosprawnym, ubogim i bezdomnym. W najtrudniejszych momentach opieką otaczano ponad 40 tys. mieszkańców diecezji toruńskiej udzielając setek tysięcy świadczeń różnego rodzaju. Dziś takich osób, które są adresatami pomocy Caritas, jest ok. 20 000. Zakres pomocy jaki świadczy Caritas jest możliwy dzięki licznej grupie pracowników i wolontariuszy Caritas, pomocy parafii diecezji, a także dzięki darczyńcom, wśród, których wyróżnić należy osoby indywidualne, przedsiębiorstwa, instytucje samorządowe i państwowe. Wszystkim w imieniu rzeszy beneficjentów, składamy wyrazy wdzięczności i uszanowania. Święto Miłosierdzia Bożego jest patronalnym świętem Caritas. Dziś po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na cele dobroczynne.