(VIII Niedziela Zwykła – 27.02.2022.)

1. W najbliższą środę 2 marca przypada tzw. POPIELEC i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Cały ten okres liturgiczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny, postu i ufnej modlitwy. Szczególnymi nabożeństwami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub osobę zmarłą.
  2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem odprawimy o godz. 7.00, 10.00, 15.00, 16.30 i 18.00. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na cele charytatywne.
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dzieci zapraszamy na godzinę 17.00, a osoby dorosłe po Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
  4. W kaplicy Matki Bożej wystawiona będzie skarbonka z przeznaczeniem ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. Zgodnie z apelem Biskupa Toruńskiego dziś i w Środę Popielcową po każdej Mszy św. zbiórka do puszek ma pomoc dla mieszkańców Ukrainy.