(Środa Popielcowa – 02.03.2022.)

1. Dziś rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Cały ten okres liturgiczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny, postu i ufnej modlitwy. Szczególnymi nabożeństwami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub osobę zmarłą.
  2. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dzieci zapraszamy na godzinę 17.00, a osoby dorosłe po Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.00.
  4. W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest skarbonka z przeznaczeniem ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. Zgodnie z apelem Biskupa Toruńskiego dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek ma pomoc dla mieszkańców Ukrainy.