GŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(X Niedziela Zwykła – 06.06.2021)

 

  1. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a do 10 czerwca w ramach nabożeństwa czerwcowego Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
  2. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek 8 czerwca o godz. 19.00 w kościele.
  3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to 100 rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusowemu.
  4. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  5. Zapraszamy chętną młodzież na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które odbędzie się w sobotę 12 czerwca o godz. 19.15 w kościele.
  6. W przyszłą niedzielę 13 czerwca po Mszy św. wieczornej procesja fatimska.
  7. Grupa Biała zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w formie sztafetowej. Grupa wyruszy 5 sierpnia 2021 roku z Konecka do Topólki. Więcej informacji pod numerem telefonu: 609-845-449 oraz na plakacie. Zapisy pod wskazanym numerem i w biurze Parafii p.w. św. Antoniego na Wrzosach.
  8. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej zaprasza na XI Pieszą Pielgrzymkę śladami męczeństwa bł. księdza Jerzego Popiełuszki, która wyruszy 25 czerwca o godz. 11.00 z Górska (miejsce porwania) i dotrze do Włocławka 27 czerwca o godz. 15.00. Trasa liczy 85 km z dwoma noclegami. Więcej informacji pod numerem telefonu 726169194 oraz na stronie www.ksmtorun.pl i plakacie.
  9. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”. W najnowszym numerze została opisana pielgrzymka Jana Pawła II do Polski w 1991 podczas, której zostały przybliżone słowa Dekalogu. Również nauczanie Prymasa Wyszyńskiego jako przygotowanie do jego beatyfikacji. Warto zwrócić uwagę na artykuł o czterech bazylikach, w których szczególnie czczone jest Najświętsze Serce Pana Jezusa.

W dodatku toruńskim jest artykuł na temat peregrynacji Obrazu Świętej Rodziny w naszej parafii. Zapraszamy do lektury.