(IV Niedziela Wielkanocy – 30.04.2023)

1. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu odprawiamy według porządku niedzielnego.
  3. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00.
  4. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce 5 maja tj. w najbliższy piątek do godziny 13.00 na parkingu przy naszym kościele. Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez firmę transportową. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie).
  5. Nasza parafianka Pani Elżbieta Ciesielska teolog, filolog polski, pedagog i psycholog zaprasza do Dworu Artusa na swoje spotkanie autorskie z okazji wydania przez Księgarnię Świętego Jacka powieści Siedem spotkań o charakterze autobiograficznym w niedzielę 14 maja o godz. 17.00. Wstęp wolny. (Powieść będzie można nabyć na miejscu.) Powieść porusza wątek depresji i terapii psychologicznej oraz tego, co się na niej wydarzyło.