OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(Poniedziałek w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego – 10.04.2023)

 

  1. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotykamy się każdego dnia do soboty włącznie o godz. 17.30. W najbliższą niedzielę w Święto Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św.             o godzinie 13.00 w intencji dziękczynnej za dar Miłosierdzia Bożego dla świata, naszej Ojczyzny, parafii, każdej rodziny i nas osobiście. Po Mszy św. czuwanie modlitewne, które zakończymy o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. Święto Miłosierdzia Bożego, przypadające w najbliższą niedzielę – jest patronalnym świętem Caritas. W tym dniu po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na cele dobroczynne.
  3. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w najbliższą sobotę 23 kwietnia o godz. 16.00.
  4. W piątek zmarł ks. kan. Józef Witkowski, wieloletni proboszcz tej parafii. Uroczystości pogrzebowe w naszym kościele będą wyglądały następująco:

Wtorek (11 kwiecień – Toruń – kościół p.w. Chrystusa Króla) – O godzinie 18.00 eksporta do kościoła i Msza św. w intencji Zmarłego pod przewodnictwem Księdza Prałata Marka Rumińskiego – Prepozyta Kapituły Katedralnej Toruńskiej. Bezpośrednio po zakończeniu liturgii czuwanie modlitewne do godziny 21.00.

Środa (12 kwiecień – Toruń – kościół p.w. Chrystusa Króla) – O godzinie 10.00 Msza św. w intencji Zmarłego pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Andrzeja Suskiego Biskupa Seniora Diecezji Toruńskiej. Bezpośrednio po niej przejazd do kościoła parafialnego w Lisewie.

Środa (12 kwiecień – Lisewo – kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego) –                 O godzinie 13.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Józefa Szamockiego Biskupa Pomocniczego Diecezji Toruńskiej i obrzęd ostatniego pożegnania na cmentarzu parafialnym.