OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022)

 

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych, a zwłaszcza: osobom zaangażowanym w dekorację kościoła, szczególnie przygotowanie kwiatów, ciemnicy i Grobu Pańskiego, członkom parafialnego oddziału KSM, Panom pełniącym straż honorową przy Grobie Pańskim, a szczególnie Członkom Bractwa Świętego Józefa, całej służbie liturgicznej pod przewodnictwem Księdza Łukasza, Pani Monice i wszystkim, którzy posługiwali śpiewem, Panu kościelnemu, wszystkim parafianom za ufundowanie kwiatów do Grobu Pańskiego oraz tak liczny udział w obrzędach i ceremoniach Triduum Paschalnego. Przede wszystkim dziękujemy za liczne w tym roku korzystanie z sakramentu pokuty. Wobec Czcigodnych Gości możemy powiedzieć, że jesteśmy dumni z naszych Parafian, a wobec Pana Boga wyrazić wdzięczność za wszystkich wiernych wchodzących w progi tej świątyni.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które jutro zbieramy przeznaczone są na budowę nowych kościołów w naszej diecezji, między innymi świątyni p.w. Świętego Andrzeja Apostoła ma toruńskim Jarze.
  3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się każdego dnia do soboty o godz. 17.30.
  4. W najbliższy wtorek 19 lutego Bractwo św. Józefa zaprasza na modlitwę w intencjach rodzin naszej wspólnoty parafialnej wyjątkowo po wieczornej Mszy Świętej.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika Niedziela.