TRIDUUM

DUCHOWEGO  PRZYGOTOWANIA  I  OCZEKIWANIA

1 DZIEŃ – 17 maja 2021 roku – poniedziałek

1. 19.00 – nabożeństwo oczekiwania dla kobiet (prowadzą Członkinie Żywego Różańca oraz Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa);

2 DZIEŃ – 18 maja 2021 roku – wtorek

1. 19.00 – nabożeństwo oczekiwania dla młodzieży (prowadzą Członkowie KSM oraz młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania);

3 DZIEŃ – 19 maja 2021 roku – środa

1. 19.00 – nabożeństwo oczekiwania dla mężczyzn (prowadzą Członkowie Bractwa Świętego Józefa) i wieczór pojednania (możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania).

D N I     P E R E G R Y N A C J I

20 maja 2021 roku – czwartek

1. 19.00 – Powitanie obrazu Świętej Rodziny przed kościołem i Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Suskiego z uroczystym odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich;
  2. 20.30 Wieczór Czuwania (prowadzą Członkowie Domowego Kościoła).

21 maja 2021 roku – piątek

1. 7.00 – Msza św. z homilią
  2. 7. 45 – Różaniec w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii
  3. 10.00 – Msza św. ze szczególnym udziałem osób chorych, cierpiących, w podeszłym wieku, samotnych;
  4. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji małżeństw i rodzin;
  5. 17.00 – Msza św. dziękczynna z Uroczystym Aktem Zawierzenia Rodzin Świętej Rodzinie.
  6. 18.30 Pożegnanie i przewóz Obrazu Świętej Rodziny. Procesja z Obrazem do samochodu-kaplicy.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tej duchowej odnowie naszych małżeństw i rodzin, które tak bardzo potrzebują modlitewnego wsparcia i przepełnienia ludzkich serc łaską Bożą. Podejmijmy ten modlitewny trud w obecności Obrazu Świętej Rodziny /kopia cudownego obrazu z Kalisza/, a słowa: „Żyć jak Święta Rodzina”, będą zachętą do budowania naszych rodzin w oparciu o wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Jeśli nie będziemy mogli w tych dniach być na Mszy św. przyjdźmy chociaż na chwilę na prywatną modlitwę w świątyni. Jeśli tego zapragniemy, znajdziemy taką chwilę, aby być sam na sam ze Świętą Rodziną. Zachęcam do podjęcia w dniu 21 maja – piątek postu ilościowego i jakościowego (o chlebie i wodzie) i ofiarowanie tego uczynku pokutnego w intencji swoich rodzin oraz rodzin i małżeństw naszej parafii.