1. Usilnie prosimy parafian do stosowania się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. 
  2. Biskup Toruński udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. w telewizji i radiu.
  3. W październiku nabożeństwa różańcowe odprawiamy dla dorosłych po Mszach o godz. 7.00. i 18.00. W związku z kolejną falą zachorowań nabożeństwa różańcowe dla dzieci zostają odwołane. Zachęcamy, aby w gronie rodzinnym odmawiać wraz z dziećmi dziesiątkę różańca, polecając przez wstawiennictwo Matki Bożej swoją rodzinę, a także osoby chore, cierpiące i samotne.
  4. Spotkania formacyjne w pomieszczeniach parafialnych zostają zawieszone do odwołania.
  5. Poświęcenie różańców dla dzieci z klas III, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św., zostaje przełożone na stosowniejszy czas.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Zgodnie z zaleceniem Biskupa Toruńskiego nie będzie sprawowanej Mszy św. na Centralnym Cmentarzu Komunalnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za spoczywających na Cmentarzu Komunalnym do naszej świątyni na godzinę 13.00.
  7. Z powodu pandemii przez cały listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych, można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Celem jest uniknięcie skupisk, głównie na cmentarzach. W dekrecie wydanym przez urząd Penitencjarii Apostolskiej ogłoszono, że na wszystkie dni listopada rozszerzony został odpust udzielany tym, którzy odwiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych. Odpust ten udzielany jest zawsze od uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada.
  8. Informujemy, że można dokonywać rezerwacji intencji Mszy św. na rok 2021.
  9. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stolikach wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Modlić się będziemy tradycyjnie przez oktawę uroczystości od 1 do 8 listopada. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych.
  10. Po przebytej kwarantannie domowej kapłani wracają do swojej posługi, a nasza parafia do normalnego funkcjonowania. Biuro parafialne czynne jest codziennie według wcześniejszego harmonogramu. Dziękujemy za okazywane wyrazy łączności duchowej i modlitewnej, które z głębi serca odwzajemniamy. Szczególnie łączymy się duchowo i otaczamy modlitwą osoby chore, cierpiące, przeżywające samotność i opuszczenie. Niech Chrystus Królujący z wysokości krzyża będzie dla wszystkich parafian umocnieniem i źródłem nadziei. Niech swoim błogosławieństwem wspiera wysiłki ludzi dobrej woli, podejmowane w trosce o zdrowie i życie bliźnich.
  11. Dziękujemy również za troskę o materialne funkcjonowanie naszej parafii wyrażającą się w ofiarach wpłacanych na konto parafialne.