Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Ziemi Świętej!

Termin: 24-31 marca 2019 r.

Koszt: 1600 zł (płatne przed wyjazdem)

+ 580 dolarów amerykańskich (płatne na miejscu, w Izraelu)

Przewodnik: ks. dr hab. Dariusz Iwański, biblista

(Wydział Teologiczny UMK)

Zapisy i opieka duchowa: ks. Michał Kossowski,

Parafia pw. Chrystusa Króla, tel. 535 029 499

Plan pielgrzymki:

Dzień 1 (24 marca). Warszawa – Tel Aviv – Karmel – Tyberiada
Godz. 09.10 wylot z Warszawy do Tel Avivu samolotem rejsowym ElAl. Przejazd z lotniska Ben Guriona (Tel Aviv) na Karmel. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie (lub Nazarecie).

Dzień 2 (25 marca). Tyberiada – Nazaret – Kana Galilejska
Wyjazd na Karmel; przejazd do Nazaretu (Bazylika Zwiastowania NMP, kościółek św. Józefa, synagoga, źródełko Maryi), a następnie Kany Galilejskiej.

Dzień 3 (26 marca). Góra Błogosławieństw – Tabha – Kafarnaum – Betlejem
Góra Błogosławieństw oraz Tabha (Sanktuarium Rozmnożenia chlebów i ryb; Kościółek Prymatu), a następnie Kafarnaum (Miasto Jezusa). Wreszcie rejs po Jeziorze Galilejskim i obiad (ryba św. Piotra). Przejazd na Górę Tabor (miejsce Przemienienia Pańskiego). Przejazd do hotelu w Betlejem.

Dzień 4 (27 marca). Betlejem – Ein Kerem – Jerozolima
Wyjazd do Ein Kerem (miejsce Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzin św. Jana); zatrzymanie przy Knesecie (Parlamencie izraelskim) i pamiątkowe zdjęcie pod Menorą. Przejazd do Bet Sahur na Pole Pasterzy Zwiedzanie Betlejem (Bazylika Narodzenia Pańskiego, Groty Hieronima, Grota Mleczna).

Dzień 5 (28 marca). Jerozolima
Jerozolima. Stare Miasto: Sadzawka Betesda, kościół św. Anny; Droga Krzyżowa; Bazylika Grobu Pańskiego. Góra Syjon: Wieczernik, Grób Króla Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP oraz kościół św. Piotra in Gallicantu.

Dzień 6 (29 marca). Jerozolima
Jerozolima. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół/klasztor Pater Noster, punkt widokowy; kościółek Dominus Flevit (Pan Zapłakał); Ogród Oliwny i Bazylika Konania; Kościół Wniebowzięcia NMP (Grób Maryi) oraz do Grota Zdrady. Stare Miasto: Ściana Płaczu. Czas wolny. Zakupy na arabskim targu. Powrót do hotelu.

Dzień 7 (30 marca). Betania – Jerycho – Nahal Dawid (Pustynia Judzka) – Morze Martwe
Przejazd do Betanii, a następnie do Jerycha (zatrzymanie pod Górą Kuszenia i pod Drzewem Zacheusza). Nawiedzenie Miejsca Chrztu Pańskiego nad Jordanem. Przejazd do Nahal David (Wąwozu Dawida) na Pustyni Judzkiej (zwiedzanie parku narodowego z wodospadami). Pobyt na plaży nad Morzem Martwym (kąpiel).

Dzień 8 (31 marca). Betlejem – Emmaus – Jaffa – Tel Aviv
Po śniadaniu przejazd do Emmaus. Następnie przejazd do Jaffo, a później na lotnisko Ben Guriona w Tel Avivie. O godz. 17.15 wylot do Warszawy (kolacja na pokładzie samolotu). Lądowanie w Warszawie ok. 20.10.

* Cena zawiera WSZYSTKIE niezbędne opłaty w Izraelu (włącznie z napiwkami), a więc nie ma ŻADNYCH ukrytych kosztów.

* W szczegółach cena obejmuje:

? przelot na trasie Warszawa ? Tel Aviv, Tel Aviv ? Warszawa;
? przejazdy autokarem turystycznym w Izraelu;
? noclegi w hotelach ***, w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką (pokój jednoosobowy = dopłata w wysokości 150$).
? wyżywienie: śniadania i obiadokolacje;
? bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów;
? rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim;
? obiady (lunch) nad J. Galilejskim (ryba św. Piotra);
? indywidualny system nagłośnieniowy dla każdego uczestnika;
? pobyt na płatnej, strzeżonej plaży nad Morzem Martwym;
? ubezpieczenie KL (150.000 PLN) , NNW (20.000 PLN) – nie obejmuje chorób przewlekłych.
Osoby chore na choroby przewlekłe życia muszą uiścić wyższą składkę;
? opieka przewodnika ? księdza biblisty – na całej trasie.

UWAGI

* Profil wyjazdu jest pielgrzymkowy. W programie codzienna Msza św.
? Organizatorem pielgrzymki jest Parafia Chrystusa Króla z Torunia
? Pielgrzymkę poprowadzi biblista, ks. dr hab. Dariusz Iwański (Wydział Teologiczny UMK)
* Organizacją podróży w Izraelu zajmuje się Biuro Jerusalem T&T.
* Kwota dolarowa płatna na miejscu w celu zakupu pakietu pielgrzyma u lokalnego tour operatora (Jerusalem T&T).