(17. XII. 2017 r. )

1. Bóg zapłać za tak liczne uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowują nas na święta Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00, a dla dzieci do piątku o godz. 17.00.
  2. Dary materialne, które pozwolą nam przygotować paczki dla najuboższych naszych parafian można składać do piątku włącznie w kaplicy Matki Bożej.
  3. Poświęcone opłatki dostępne są w zakrystii dzisiaj po Mszach św., bądź w biurze parafialnym w ciągu tygodnia. Dostępne są jeszcze wigilijne świece Caritas.
  4. Dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem na kolektę inwestycyjno-remontową oraz do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.
  5. Dziękujemy wszystkim za słodycze, które zostały rozdane dzieciom podczas ich spotkania ze św. Mikołajem.
  6. Za tydzień w niedzielę przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, odprawiona zostanie natomiast wieczorna Msza św. wigilijna o godz. 22.00. Na Pasterkę zapraszamy tradycyjnie na godz. 24.00.
  7. We wtorek drugi dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. według porządku niedzielnego. W całej Diecezji Toruńskiej ofiary tego dnia zbierane są na remont toruńskiej katedry.
  8. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. porannej o godz. 7.00 oraz od godz. 17.00 do 18.00. Natomiast adwentowa spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów będzie miała miejsce w sobotę 23 grudnia od godz. 15.30 do 18.00.
  9. We wtorek 19 grudnia o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Józefa w intencji rodzin naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe dla członków Bractwa i ich rodzin.
  10. Wypominki całoroczne można składać w biurze parafialnym.
  11. W ostatnim czasie odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Lucyna Kamińska, l. 75, zam. przy Chrobrego

śp. Jan Duchnowski, l. 84, zam. przy Sucharskiego

śp. Leszek Leszczyński, l. 81, zam. przy Chrobrego.