OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(28 Niedziela Zwykła – 15.10.2023)

 

 1. Dziś przeżywamy XXIII Dzień Papieski. Budujemy żywy pomnik Świętego Jana Pawła II składając ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc w nauce dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe. Dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 17.00, a dorosłych po Mszach św. o godz. 7.00. i 18.00.
 3. W czwartek 19 października o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa w intencji rodzin naszej parafii.
 4. Młodzież z naszej parafii, która rozpoczęła naukę w szkołach ponadpodstawowych zachęcamy do rozpoczęcia bezpośredniego przygotowania do sakramentu bierzmowania. W tym celu prosimy o kontakt z ks. Łukaszem. Najbliższe spotkanie odbędzie się 23 października o godz.19.00 w naszym kościele.
 5. Osoby, które chcą dołączyć do wspólnoty młodzieżowej KSM w naszej parafii zapraszamy na rekolekcje, które odbędą się w Lipnicy w dniach od 20 do 22 października. Więcej informacji u księdza Łukasza.
 6. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie formacyjne w najbliższą sobotę – 21 października na godz. 16.30.
 7. Diecezjalny duszpasterz nauczycieli, ks. Mariusz Wojnowski, zaprasza na Mszę Świętą w intencji nauczycieli i pracowników oświaty. Będzie ona sprawowana w najbliższy poniedziałek (16 października) o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Antoniego na toruńskich Wrzosach.
 8. Informujemy, że można dokonywać rezerwacji intencji Mszy św. na 2024 r.
 9. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnie poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stolikach wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Modlić się będziemy od 1 do 8 listopada. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć w Mszy św., ofiarując Komunię św. za zmarłych.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą.
 11. Trwają obecnie bardzo poważne prace remontowe przy naszych organach. Wymieniany jest stół gry czyli kontuar, to znaczy miejsce „zarządzania dźwiękiem” – mózg naszych organów. To siedząc za kontuarem Pani Monika ubogaca liturgię muzyką i śpiewem. Na kontuarze umiejscowione są dwie klawiatury ręczne czyli 2 manuały oraz klawiatura nożna czyli pedał. Tam również umieszczona jest traktura czyli pneumatyka, przełączniki, registry. Poprzedni kontuar nie nadawał się już do renowacji. Ratowaliśmy go co roku przez kilka lat, ale upływ czasu, a szczególnie skutki gaszenia pożaru dachu, przyczyniły się do jego degradacji. To co widzimy z dołu kościoła to szafa organowa z piszczałkami i prospektem, a kontuar jest niewidoczny. Prace są bardzo precyzyjne, a zarazem bardzo kosztowne. Dlatego jeszcze raz dziękujemy za Waszą ofiarność. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w biurze parafialnym czy wpłacane na konto parafialne.
 12. W dniach 22 – 28 października obchodzimy w Kościele Tydzień Misyjny. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na pomoc dla misji. Pamiętajmy w naszych modlitwach i ofiarności o misjonarzach świeckich i duchownych z naszego kraju, szczególnie o ks. Adamie, który posługuje na Kubie.
 13. W przyszłą niedzielę 22 października z okazji Odpustu w Sanktuarium św. Jana Pawła II oo. Redemptoryści zapraszają o godz. 14.00 na spektakl „Pokonać zło”. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.