(I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023)

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00.
  2. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dzieci zapraszamy na godzinę 17.00, a osoby dorosłe po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.00.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy w całym Kościele dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami „AD GENTES”. Z tej racji po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarzom. Ponad 2 000 misjonarzy z Polski pracuje w 97 krajach. Misjonarze jako świadkowie miłosierdzia ofiarnie posługują chorym, karmią głodnych, zaradzają wielu potrzebom sierot, wdów, starców i niepełnosprawnych. Wspomóżmy ich swoją ofiarą.
  5. W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest skarbonka na ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji.