OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021)

 

  1. Dziś beatyfikacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość ta jest szczególną okazją, aby jeszcze raz podziękować Czcigodnym Parafianom i Ludziom Dobrego Serca za ich wkład modlitewny i materialny, dzięki któremu możemy się cieszyć przed naszą świątynią pomnikiem, dziś już Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia. On to w dniu 11 września 1966, dokładnie 55 lat temu, podczas diecezjalnych obchodów 1000 – lecia Chrztu Polski,  na schodach naszego kościoła powiedział do ponad 50 tysięcy zgromadzonych tutaj wiernych: Najmilsi! Jeżeli gdzie widzimy w szczególny sposób zmagania się zła z dobrem, dobrego              z lepszym i ewolucję ku jeszcze większej miłości, to bodaj na tym trudnym szlaku krzyżujących się dróg. Dziś gdy stajemy w ziemi Chełmżyńskiej, w sławetnym Toruniu, gdy śpiewamy tutaj »Te Deum«, może bardziej wyraziście, niż gdziekolwiek indziej widzimy »Magnalia Dei« – wielkie Dzieła Boże. Widzimy tu Pawłowe:           »A ja Wam ukażę jeszcze większą miłość«. Zaczynajcie na nowo! W górę serca!      Nie zrażajcie się minioną przeszłością, nie zawsze udaną. Wspominajcie to, co było  z łaski, ze zwycięstwa miłości Bożej. W światłach Bożych zwycięstw, próbujcie na nowo jeszcze lepiej zrozumieć Chrystusa i doskonalej wykonać Jego przykazanie.
  2. Jutro 13 września – zapraszamy po Mszy św. wieczornej na kolejną procesję fatimską.
  3. 18 września odbędzie się Rajd Rowerowy od „Kostki do Kostki” organizowany przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Trasa liczy 25 km i startuje od kościoła Ojców Jezuitów do Złej Wsi Wielkiej.  Chętne osoby zapraszamy do kontaktu z księdzem Łukaszem.
  4. W przyszłą niedzielę 19 września o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Józefa w intencji rodzin naszej parafii, natomiast po Mszy św. spotkanie formacyjne dla członków Bractwa.
  5. Młodzież z naszej parafii, która rozpoczęła naukę w szkołach ponadpodstawowych i otrzymała indeksy zachęcamy do rozpoczęcia bezpośredniego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zachęcamy również osoby dorosłe, które jeszcze tego sakramentu nie przyjęły. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym oraz pod numerem telefonu podanym w indeksie. Bliższe informacje o pierwszym spotkaniu po zgłoszeniu swojej gotowości do podjęcia przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.
  6. Za tydzień kolekta na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Pamiętajmy, że seminarium nie otrzymuje żadnych zewnętrznych dotacji i utrzymuje się wyłącznie z naszych ofiar.
  7. Zachęcamy do czytania Tygodnika Niedziela.
  8. Dziękując Bogu za Jego wielkie Dzieła w życiu Kościoła parafialnego i naszym osobistym, w duchu prymasowskiej wdzięczności zaśpiewajmy Hymn Uwielbienia.