OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(16 Niedziela Zwykła – 23.07.2023)

 

  1. Od 4 do 12 sierpnia będzie trwała piesza pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Naszych parafian zapraszamy do Grupy Białej.
  2. Tradycyjnie 3 sierpnia gościć będziemy pielgrzymów ze Starogardu Gdańskiego. Poproszono nas o przygotowanie noclegów. Wszystkie osoby pragnące przyjąć na nocleg pielgrzymów prosimy o zgłaszanie się do biura parafialnego bądź zakrystii, abyśmy mogli przygotować listę z adresami. Obecnie zgłosiły się dwie rodziny chętne przyjąć pielgrzymów do swoich domów.
  3. We wtorek 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji przed błogosławieństwem mszalnym nastąpi obrzęd błogosławieństwa kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów odbędzie się na parkingu. Ofiary złożone przy okazji poświęcenia przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy.
  4. W środę 26 lipca wspomnienie liturgiczne św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za rodziców. babcie, dziadków, najstarszych parafian, za osoby w podeszłym wieku oraz emerytów. Pamiętajmy przed Bogiem o tych, którzy otaczają nas i otaczali troskliwą miłością.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.