OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

(Niedziela Miłosierdzia Bożego – 07.04.2024r. )

 

  1. Zapraszamy dziś na Mszę św. o godzinie 13.00 w intencji dziękczynnej za dar Miłosierdzia Bożego dla świata, naszej Ojczyzny, parafii, każdej rodziny i nas osobiście. Po Mszy św. czuwanie modlitewne, które zakończymy o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. Od ponad 30 lat Caritas Diecezji Toruńskiej wychodzi na przeciw różnym wyzwaniom społecznym służąc osobom chorym, niepełnosprawnym, ubogim i bezdomnym. Dziś takich osób, które są adresatami pomocy Caritas, jest ok. 20 000. Zakres pomocy jaki świadczy Caritas jest możliwy dzięki licznej grupie pracowników i wolontariuszy, pomocy parafii diecezji, a także dzięki darczyńcom. Święto Miłosierdzia Bożego jest patronalnym świętem Caritas. Dziś po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na cele dobroczynne.
  3. W tym roku mija 25 lat od pamiętnej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w naszym mieście. Z tej okazji w przyszłą niedzielę (14 kwietnia) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na program zatytułowany „Wieczór z Janem Pawłem II – Świętym”.
  4. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca kolekta gospodarcza.