OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

( Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2023)

 

  1. Dziś o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. połączoną z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym. W tym dniu ofiarę Mszy św. złożymy w intencji wszystkich zmarłych, którzy w tym roku odeszli do Domu Ojca z naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do udziału w tej liturgicznej modlitwie całe rodziny, zwłaszcza te, które przeżywają okres żałoby. Każdej zmarłej osobie zapalimy symboliczną świecę.
  2. Jutro przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w porządku niedzielnym. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia tego dnia we Mszy św.
  3. W sobotę 6 stycznia przeżywamy Objawienie Pańskie, zwane w tradycji uroczystością Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele z poświęceniem kredy, wody i kadzidła według porządku niedzielnego. Kolekta w tym dniu zbierana jest na całym świecie na misje święte.
  4. Ofiary składane do skarbonki przy żłóbku przeznaczone są dla dzieci z krajów misyjnych.
  5. W miesiącu styczniu z racji kolęd biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach rannych. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurującym.
  6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek podczas porannej Mszy św. i od godz. 17.00 do 18.00.
  7. Trwają wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Program kolęd zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
  8. W biurze parafialnym bądź zakrystii można jeszcze składać wypominki roczne.
  9. W przyszłą niedzielę – 7 stycznia – zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Z tych środków wspierane są kobiety w ciąży, które przeżywają trudności materialne oraz Diecezjalny Ośrodek Adopcyjny przygotowujący rodziców do tego bardzo trudnego zadania. Polecamy ten cel Waszej ofiarności.